בחזרה ל: ראשי

נעים להכיר, עירן טויטו

עירן טויטו (רו"ח), 
"מושבניק" מצפון הנגב בעוטף עזה, 
מפקד בחיל הצנחנים, נכה צה"ל מלחמת לבנון השנייה, נשוי ואב לארבעה. 
עירן (כן עם האות "י"), רואה חשבון במקצועי, דירקטור בחברה כלכלית, מומחה בעל ידע רב בכל היבטי הפן הפיננסי (הכספי) של העסק. 


"בעסק אנו לא מקבלים החלטות על בסיס רגשות אלא, בהתבסס על נתונים"

כל פעולה שנעשית בעסק יש לה משמעות כספית, אפילו הפעולה הקטנה ביותר, הזניחה, השכיחה....

 

הכירו את הצוות שלנו, הליווי הטוב ביותר לעסק שלכם :) 

  • דניאל אוחנה - בת 27, כלכלנית 
  • ספיר מאנאי - בת 28, כלכלנית 

שנים בהם אני מכהן בתפקידים בכירים במחלקת הכספים בחברות ענק במשק, ציבוריות, כשהאחרון בהם כיהנתי כסמנכ"ל כספים של קבוצת נגב אקולוגיה. 
בתפקידים אלו, אתה לומד וצובר המון ידע ותובנות בדבר דרכי ההסתכלות, הבחינה והניתוח של הפעילויות השונות בעסק.  אתה עובד בצמוד עם הבנקים וחי את התזרים העסקי, את השטף היומי בחשבונות הבנק. מתמודד עם סוגיות כמו גביה וחוסר הגביה, מבקר ובוחן תקציבי רכש והשקעות ואף מתעסק עם יעדי מכירות ושיווק.

ההתעסקות הינה בהיבט הרחב הפיננסי הכספי ולא רק בהיבט הצר
כשאתה מנהל הפיננסי של העסק, אתה נדרש לבחון כל דבר. 
בין אם תמחור מוצרים או שירות, וכלה בבחינת עלויות הביטוח, פרמיות, עמלות השירות והמימון.
 
אלא שההיבט הרחב דווקא בתוך הפרטים הקטנים,  שם  "שוכב הכסף ברצפה".  
אתה חייב לבחון את דרכי "כריית המידע", את יכולות מערכת המידע, את תפוקות הייצור, את שעות העובדים העמסות המלאי ועלויות התקורה.

"כאן הכייף והסיפוק שלי בעבודה"

עוד בתחילת דרכי עת החלתי את לימודי ראיית החשבון, ממש בשתי הראשונה עבדתי כמתמחה כרואה חשבון מבקר בברית פיקוח, שם  "התאהבתי מחדש בחקלאות, בקיבוצים ובמושבים" ולאחר מספר שנים בהם עסקתי בביקורת אגודות קיבוצים וחברות, החלטתי לצאת מתחום הביקורת ולעבוד בתוך תחום הכספים בחברות עצמם.

"זה פשוט כי, כשאתה "רואה חשבון מבקר" אין לך יכולות להשפיע", פשוט אסור מבחינת חוקית. 
אתה מזהה טעויות של לקוחות, ניהול שגוי ואתה לא יכול להתערב... אז קמתי

התפקיד הראשון המשמעותי שלי לאחר שסיימתי בתחום הביקורת, היה עוזר חשב ב"רותם תעשיות" ושם באמת התחלתי להבין מהי חברה, ומה צריך לעשות בחברה איך זורם הכסף, איך מנהלים תזרימי בנק, התחלתי להתעסק ביבוא, וניהול הכספים של מספר חבורות בנות שפעלו חו"ל. בהמשך דרכי פגשתי את "קבוצת פלסטו שק קרגל", שם כבר כיהנתי בתפקיד בכיר יותר בתחום הכספים, חשב באחת מחברות הקבוצה.

בחברה ציבורית אתה למד איך לנתח את הדוחות, איך להסתכל על התמונה הגדולה, בחברות ציבורית אתה שופך המון מידע בדוחות, את רוב המידע הזה צריך לנתח, צריך להבין, הרי אתה נשאל שאלות על הדוחות המנכ"ל היה רוצה לדעת...

לאחר קדנציה יפה בחשב בקבוצה ציבורית, קיבלתי את התפקיד המשמעותי ביותר עד כה, סמנכ"ל כספים נגב אקולוגיה. את נגב פגשתי בשלבי הצמיחה שלה, חברה מדהימה, מערך הכספים שלה היה תחת ניהולי.
בחברה בצמיחה "הכל מאתגר" – צריך לבנות נהלי עבודה כספיים, צריך לבנות מערכות מידע שיתאימו להתפתחות העסק, מידע שבעתיד נוכל להפיק ממנו תובנות ולקבל החלטות. 
עם נגב המשכתי בהתפתחותי המקצועית, עבודה צמודה עם בנקים, בניית תוכנית עסקיות ובחינתם, גיוסי אשראי במיליוני שקלים, פרויקטים והשקעות במיזמי בנייה גדולים, הקמת מפעלים ומערכי תפעול ועד הגשת מכרזים ועיסוק עם רשויות.

קצת לקראת אמצע הקדנציה כסמנכל הכספים בנגב אקולוגיה,  החלנו בתהליך בחינת מכירת אחוזי החזקה בנגב אל משקיע גדול, ולשם כך, בניתי  והכנתי תוכניות עסקיות, במשך תקופה ארוכה נבחנו התוכניות האלו DD (בדיקת נאותות) על ידי משקיעים פוטנציאליים,  כאשר בסיומו  התבצעה מכירה חלקית באחוזי האחזקה בנגב בהערכת שווי של מאות מיליוני שקלים. 

עובדי הצוות

דניאל אוחנה,27, כלכלנית

בעלת תואר ראשון ב"כלכלה וניהול" במכללת ספיר